Ismerj meg!

Szabó Zsanett vagyok, pszichológus és komplex művészeti terapeuta.

A lélektani folyamatok feltárásával abban segítek a klienseimnek, hogy minél hamarabb elérjék a kitűzött céljaikat problémáik kezelésében. Gyermekjólét területén több éves tapasztalattal dolgozom együtt olyan szülőkkel, és gyermekeikkel, akik nehéz élethelyzetbe kerültek iskolai, nevelési, magatartási, vagy életvezetési problémákkal. Magánrendelésemen főként felnőttekkel foglalkozom, önértékeléssel, szorongással, stresszcsökkentéssel, identitáskereséssel kapcsolatos nehézségeken.

Miért lettem pszichológus?

A segítő attitűd egy életút során, az adott személy kapcsolati hálójában érzelmileg fontos személyek által, mintakövetés útján tanulható. Esetemben ez biztosan így volt. Innen eredt az az elszántság, hogy ez lesz a kitűzött cél számomra szakmailag. 

Pszichológia szakos hallgatóként, életem első egyetemi óráján egy általam nagyra tartott oktató a következő kérdést tette fel: „Mindenki gondolja át, hogy miért szeretne pszichológus lenni?” Volt, aki azt válaszolta, hogy csak szimplán érdekli a pszichológia, volt aki azt, hogy kutatni szeretne, és ezáltal hozzájárulni, hogy bővüljenek a lélektanról alkotott tudományos tények. A legtöbb válasz azonban így hangzott: „Szeretnék segíteni az embereken.” Én is az utóbbi táborba tartoztam. Miután mindenki válaszolt csend lett, és a tanárom a következőket mondta: „Aki azt válaszolta, hogy szeretne másokon segíteni, na belőlük lesz a rossz pszichológus.” Megdöbbentem, és nem értettem, hogy miért látja így, mert számomra egyértelmű volt, hogy a sok-sok motiváció mögött végtére is, ez kell legyen a helyes hozzáállás.

És akkor megfogadtam, hogy RÁ FOGOK CÁFOLNI.

Azóta is ez motivál, hatalmas tanítás volt ez mindannyiunknak abban a teremben. Ahogy írtam is, nagyra tartom a volt oktatómat, amiért elindította bennünk a dac útján a kedvet, motivációt, és lendületet, hogy a képzés végére jó szakemberek lehessünk. 

Milyen egy jó pszichológus?

Elsősorban türelmes, a kliens habitusát figyelembe veszi, személyre szabottan felméri a haladási ütemet
és ehhez igazodik. Nem ítélkezik, nem akarja a kliens helyett megoldani a problémát. A hozzám fordulók gyakran találkoznak ezzel a mondattal:

„A 80%-ot te teszed bele, a 20% pedig a tőlem érkező inspiráció, összefüggések felszínre hozása, segítség egy komplex, átfogó kép megszületésére az adott problémáról, és a megoldási lehetőségekről. Ez minden esetben közös munka.”

Hatalmas öröm számomra, amikor azt látom, hogy a klienseim használják a közösen kialakított új készségeket, képesek kezükbe venni az irányítást, és tartós, minőségi változásokat érnek el az életükben. Önmagában egy segítő szakembernek ez a legfontosabb visszajelzés. Megmutatok nektek egy írásos visszajelzést egy korábbi kliensemtől, aki a 100%-ot beletette a közös munkába, és lépésről lépésre haladva, ennek meg is lett az eredménye. A titoktartás miatt nem nevezem meg, de ha olvasod, tudd, hogy nagyon büszke vagyok rád! 🙂

„Zsanival együtt dolgozni egy olyan folyamat volt ami során rengeteg tapasztalattal és olyan tudással gazdagodtam, amit a hétköznapokban felmerülő egyéb problémáimnál is tudtam/tudok kamatoztatni. Az alkalmak mindig keretet kaptak, Zsani pedig sosem felejtkezett meg a legapróbb részletekről sem. Ezek mellett mégis képes volt szem előtt tartani és tisztelni a korlátaimat, határaimat. Ezzel egy olyan biztonságos légkört teremtett, ahol nyíltan és őszintén mertem beszélni bármiről – ami szerintem minden sikeres folyamat egyik legfontosabb alapköve.” 

Ilyen és ehhez hasonló visszajelzések után tudatosul bennem sokszor, hogy ez az, amiért megéri csinálni, megerősít, hogy milyen sokat adhat egymásnak kölcsönösen egy kliens-pszichológus kapcsolódás!

Fontos számomra a szakmai fejlődés, ezért folyamatban van a Gyászfeldolgozás Módszer® Specialista végzettség, valamint a Pszichodráma Vezető képesítés megszerzése is. 

Ha pszichológiai témájú írásokat, videókat keresnél, ezentúl több social media platformon (Facebook, Instagram, TikTok) is találkozhatsz a tartalmaimmal, keress rá a @szabozsanettpszichologus névre.

Facebook
Facebook
Instagram
Tiktok